• Kombinizden Yaz Konumunda Sıcak Su Alamıyorsanız.

Kombinizden Yaz Konumunda Sıcak Su Alamıyorsanız.

Kombi kullanıcıları kombide bu sorun ile karşılaştıkları zaman ilk etapta biraz şaşırabilirler. Kombi sıcak su vermeyip kalorifer konumunda sıcak su neden verir diye hem düşünürler hem de bu durumun araştırması içerisinde girerler. Çoğu kullanıcılar ise kombiyi sıcak su kullanımında kullanamadıklarından dolayı kalorifer konumuna alarak sıcak su ihtiyacını bu şekilde karşılamaya devam ederler. Fakat kombi kullanıcıları bu durumun kendilerini etkilemeyeceğinden yola çıkarak nasılsa kalorifer konumunda sıcak su alıyorum servis çağırmasam da olur düşüncesine girebilirler. Kombinin bu şekilde çalışması zaten normal bir durum olmayacağından dolayı yaşadığınız bu sorun tamamen arıza sebebidir. Yaşadığınız arızasının sebebi ise kombide sıcak su arızası olduğunu bilmenizi isteriz. Kullanmakta olduğunuz kombi kalorifer konumunda çalıştığı zaman kaloriferlerde herhangi bir sorun yaşatmıyor yani kaloriferlerin ısınmasını sağlayarak normal çalışıyor olabilir. Bu durumda aslında kombi şu şekilde çalışıyor; Tesisata giden sıcak su ana eşanjör ve plaka eşanjörden geçtiği için aşırı ısınma meydana getirmektedir. Sizler musluğu sıcak su için açtığınızda ana eşanjörde ısınan sıcak su plaka eşanjörden direk sıcak su musluğuna geçer. Bu sebeple de musluktan gelen sıcak su ne aşırı sıcak olur ne de beklediğiniz gibi uzun süreli olur. Kombi sadece kalorifer konumunda sıcak su veriyorsa zaten kullanıcı olarak duş alma istediği duyduğunuz zaman fark edeceksiniz ki istenilen sıcaklığa ulaşamayacaksınız. Bunun yanı sıra bulaşıklarınızın tümünü yıkayabilecek kadar sıcak su ihtiyacını tamamen karşılayamayacağınızı göreceksiniz. Yaşadığınız bu durumun sonucu sıcak su arızası olduğundan dolayı kombide çalışmakta olan parçalarda sorun olabileceğinden kaynaklanmaktadır. Bu parçalar; plaka eşanjör, akış şalteri, conta, ntc, tribün üç yollu vana gibi birçok parçalardan kaynaklı olabilir. Fakat bu parçaların kesin olarak arıza tespitini adresinize gelen uzman teknisyenler tarafından yapılır. Aynı zamanda kombi içerisinde yer alan fan ve elektronik kart da dahil olmak üzere sıcak su arızası verebilir

Sizlerde kombim kalorifer konumunda sıcak su veriyor diyorsanız arızanızı aksatmadan en kısa sürede Karademir Ankara Kombi ve Bakım servisinden yardım almalısınız. 

ANKARA KOMBİ TAMİR VE BAKIM SERVİSİ
0312 336 02 16 - 0533 369 01 48

GENEL KOMBİ ARIZALARI

Kombiler ve kalorifer tesisatları ile ilgili karşılaşabileceğimiz başlıca arızalar ve çözüm önerilerini aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Daha önce bu tür tecrübeleriniz yoksa müdahale etmeden bize veya kombinizin yetkili servisine danışınız. Her türlü ihtiyacınız için bizden yardım isteyebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Adres: 359. Cad. (Eski 6. Cad.) No:18/B Demetevler/Yenimahalle/ANKARA
Telefon: 0312 336 02 16
E-posta: info@karademirkombiservisi.com

Bizden Haberler